Jak snížit produkci odpadu a platit méně za jeho likvidaci?


Stále více společností se začíná zabývat ekologickým aspektem své činnosti. To není jen módní trend, ale progresivní změna. Dynamicky se měnící politika nakládání s odpady a související s tím zvýšení cen za odvoz odpadu nás také nutí jednat vědoměji.

Každý rok středně velká potravinářská společnost spotřebuje více než 1,5 tuny jednorázového oblečení. Jde o pláště, čepice, kukly a další.

Zdálo by se, že plášť který se vejde do vaší ruky po stlačení, není významným odpadem, ale jak velké jsou kontejnery na odpad ve vaší společnosti? Jednorázové oblečení můžete jen vyhodit.

Přemýšleli jste někdy, co je s tím dál?

Alternativou k jednorázovému oblečení je opakovaně použitelné oblečení z bavlny. Takové pláště nebo čepice nevyhazujete po jednom použití, ale můžete prát opakovaně. Bavlněné oblečení se samozřejmě také opotřebuje a je třeba jej vyměnit, ale před tím, než půjde do koše, lze jej za určitých podmínek použít jako čisticí hadr. Před tím, než skončí jeho životnost na skládce ... i když je třeba věnovat pozornost tomu, jak dlouho se takový odpad bude rozkládat. Bavlněný plášť potřebuje 1-5 měsíců a jednorázový polyethylenový plášť po stovky let.

Přemýšlejte, jestli opakovaně použitelné oblečení není pro vás tím správným řešením, na rostoucí ceny jednorázového oblečení a rostoucí náklady na jeho likvidaci? Rozhodně stojí za to být ekologicky a šetřit peníze.

Chcete se připojit k našemu testovacímu programu opakovaně použitelného oblečení ? Můžete nás kdykoliv kontaktovat na telefonním čísle 556 674 621 nebo nám napište prohacc@prohaccp.cz


Detekovatelné výrobky testované na detektorech firmy LOMA loma logo