Made in UE!


Čína je zodpovědná za 28 procent světové průmyslové výroby, 13 procent vývozu a 11 procent dovozu. Je největším obchodním partnerem pro více než 125 zemí.

Mnoho firem přestěhovalo své továrny do Asie kvůli levné pracovní síle. Nedostatek předpisů na trhu práce v těchto zemích se často projevuje ve vykořisťování, ale to není jediný problém.

Jakékoliv normy v oblasti životního prostředí, zdraví a bezpečnosti práce nebo obchodní etiky neexistují nebo jsou jednoduše ignorovány. To umožňuje vyrábět levněji a více.

Teprve exploze pandemie koronavírusu COVID-19 ukázala, jak jsme závislí na čínských (a nejen) továrnách. Najednou byly dodávky pozastaveny, ceny prudce stouply a jediné, co je jisté, je to, že to bude stále dražší.

Již nyní se náklady na asijskou produkci téměř rovnají výrobním nákladům na starém kontinentu, navíc jednorázové oblečení prostě není. Téměř veškerá produkce je zaměřena na lékařské služby bojující proti pandemii.

V této situaci je zřejmé, že alternativou je opakovaně použitelné oblečení, které vyrábíme v evropských továrnách. Stále více nabízených námi produktů se vyrábí v Evropě. Díky tomu máme záruku ceny, kvality a dodávky.

Podporujeme evropské trhy tím, že zde vyrábíme a nakupujeme. Je to nejjednodušší forma podpory místních podniků.

Chcete se připojit k našemu testovacímu programu opakovaně použitelného oblečení ? Můžete nás kdykoliv kontaktovat na telefonním čísle 556 674 621 nebo nám napište prohacc@prohaccp.cz


Detekovatelné výrobky testované na detektorech firmy LOMA loma logo